Pradžia Svetainės struktūra
Paieška:

VATESI naujienos

2015-11-24

VATESI vertinimui pateikti mažai ir vidutiniškai aktyvių radioaktyviųjų atliekų atliekyno dokumentai (papildyta)

2015 m. lapkričio 20 d. Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) iš VĮ „Ignalinos atominė elektrinė“ vertinimui gavo Mažai ir vidutiniškai aktyvių trumpaamžių radioaktyviųjų atliekų atliekyno (toliau – atliekynas) techninį projektą. Pirminė saugos analizės ataskaita vertinimui pateikta 2015 spalio mėn.

VATESI specialistai, vertindami dokumentus branduolinės saugos požiūriu, turės įsitikinti ar Mažai ir vidutiniškai aktyvių trumpaamžių radioaktyviųjų atliekų atliekynas bus saugus visą jo eksploatavimo laikotarpį ir jį uždarius. Taip pat ar visą atliekyno gyvavimo laikotarpį parengto projekto techniniai sprendiniai užtikrins, kad nebūtų žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio gyventojams ir aplinkai.

Planuojama, kad atliekyno techninio projekto ir pirminės saugos analizės ataskaitos nagrinėjimas truks apie 4 mėnesius. Šių dokumentų peržiūrai ir įvertinimui VATESI pasitelkė ekspertus iš Lietuvos (UAB „Svertas“) ir Suomijos (Saanio & Riekkola Oy).


Paraišką dėl licencijos statyti ir eksploatuoti atliekyną VĮ „Ignalinos atominė elektrinė“ VATESI pateikė 2015 m. gegužės mėn.

Dokumentų peržiūrai ir įvertinimui pasitelktų ekspertų (UAB „Svertas“ ir Saanio & Riekkola Oy) paslaugos yra finansuojamos Europos Sąjungos Ignalinos programos lėšomis.


Apie atliekyną:

Mažai ir vidutiniškai aktyvių trumpaamžių radioaktyviųjų atliekų atliekyną sudarys trys gelžbetoniniai moduliai, kuriuose gali būti sudėta 100 000 kubinių metrų apdorotų, supakuotų į betoninius konteinerius ir sucementuotų radioaktyviųjų atliekų. Uždarius užpildytus modulius, siekiant apsaugoti aplinką nuo galimo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio, bus formuojami viršutiniai apsauginiai inžineriniai barjerai iš smulkaus smėlio, molio, žvyro, skaldos, akmenų ir augalijos sluoksnių.
Atliekynas bus įrengtas Visagino savivaldybės teritorijoje Stabatiškės aikštelėje esančioje šalia Ignalinos AE.Archyvas